Bazény se dnes staly naprosto běžnou součástí snad každé zahrady. A je to jen pochopitelné – chladná voda je nejlepší způsob, jak se v horkém létě osvěžit, a jen málokomu se chce mačkat na přeplněných koupalištích, ať už přírodních či umělých.
Ovšem jako u jiných věcí, i zde dochází k vývoji. Na mnoha místech dnes kromě klasického bazénu narazíme také na vířivku. Jedná se o menší bazének, velký akorát tak, aby se v něm dalo sedět, kde je s pomocí soustavy trysek voda stále udržována v prudkém pohybu. To vytváří typický „vířivý“ efekt.
Asi není třeba říkat, že posadit se tam může být velmi příjemné. Na rozdíl od bazénů však neslouží příliš k osvěžování – koneckonců, v naprosté většině případů je vyhřívaná a voda je udržována na relativně vysoké teplotě. Je to však velmi dobré místo k relaxaci.
Avšak jako o jakékoliv jiné zařízení, i o ni je potřeba se starat, pokud chceme, aby nám dlouho sloužila. Problém však je, že většina lidí čištění vířivky Servis vířivých van zanedbává. Jistě, je to pochopitelné, koneckonců se nejedná o snadný úkol. Věřte ale, že se rozhodně vyplatí. Jeho zanedbání sebou totiž může přinést celou řadu problémů.
Tím hlavním, se kterým se setkáme, je ucpání trysek. Podobně jako v klasickém bazénu, i zde se po čase začnou objevovat řasy a sinice. A ty budou vytvářet stále silnější a silnější povlak, a to i právě na tryskách. A pokud dojde k jejich ucpání, pak máme vážný problém.
Dále je to samotná kvalita vody. Jelikož je neustále zviřována, nejsou nečistoty usazeny především na dně. To znamená, že jich mnohem více přijde do kontaktu s naší pokožkou, a to rozhodně není něco, co bychom chtěli, zvláště pokud se zde koupe i někdo s ekzémem či malé dítě.
Je tedy jasné, že si pozornost zaslouží. Koneckonců, za naši péči se nám odmění delší životností a bezproblémovým provozem. A to rozhodně není k zahození.