Když člověk naléhavě potřebuje peníze, může se pokusit získat půjčku od nějaké banky. Není na tom nic neobvyklého. Ovšem stejně není nic neobvyklého ani na tom, když člověk při podobném pokusu neuspěje. Protože banky mívají vysoké nároky na žadatele o půjčky, a stačí sebemenší stín podezření, třeba v podobě nízkých příjmů nebo záznamu v registru dlužníků, a je rázem po nadějích.
A co má dělat takový zamítnutý žadatel potom?
Může to vzdát, ale byl by blázen. Protože jsou tu už dlouho i jiné možnosti, jak si k potřebným financím přijít. Vezměte si třeba takový produkt jménem hypotéka na družstevní byt.
Jak už sám název napovídá, může si člověk půjčit i tak, že zvolí nebankovní nabídku, při níž po něm nebude dokonce vyžadováno ani to, aby byl vlastníkem nemovitosti, již dá za půjčené peníze do zástavy. I docela obyčejný družstevní byt je tu dostačující.
Nebankovní sektor nabízí podnikatelské úvěry a neotočí se zády ani k někomu takovému, kdo nic než svůj družstevní podíl na nemovitosti nabídnout nemůže. I takovému může poskytnout potřebné finance, a to dokonce i tehdy, když má tento navíc dejme tomu i nějaké ty záznamy v registrech a ne zrovna dostačující příjem. Respektive má i jiné nedostatky, mezi něž lze zařadit dejme tomu příliš nízký či naopak vysoký věk nebo exekuce na krku.
A jak na to?
Vlastně docela jednoduše. Stačí si nezávazně vyplnit online žádost, přiložit k ní několik fotografií nemovitosti, jež má být coby garance vrácení peněz zastavena, a počkat si na odpověď. A poté, co je člověku vypočteno, kolik si může půjčit (ona částka může činit až sedmdesát procent ceny zastavované nemovitosti), už stačí jenom převést peníze na žadatelův účet, což se zvládne do čtyřiadvaceti hodin od schválení a v případě potřeby i dříve, a akceptovat podmínky splácení, jež může být rozloženo na dobu od jednoho až do třiceti let.
Tak jednoduché to je. Ani jeden jediný háček v tom nenajdete. A tak je vlastně už jenom na vás, využijete-li tuto možnost i vy.